Grzybica penisa leczenie

Grzybica penisa leczenie

W przypadku zdiagnozowania grzybicy penisa konieczne jest leczenie nie tylko chorego, lecz także jego partnerki seksualnej. Bez tego szansa na wyzdrowienie jest bardzo mała. Leczenie tej dolegliwości musi być zakończone całkowitym wyzdrowieniem, gdyż w przeciwnym przypadku będzie ona nawracała. Jest to możliwe dopiero po leczeniu lekami na receptę, po konsultacji z lekarzem. Grzybicę penisa leczy się lekami w formie maści, które mają działanie przeciwgrzybicze.

 

Powinny być stosowane regularnie, tak często, jak to zaleca lekarz. Jeśli leczenie w taki sposób nie przyniesie spodziewanego rezultatu, lekarz będzie musiał przepisać leki doustne, o działaniu ogólnoustrojowym. W czasie leczenia konieczne jest zachowanie abstynencji seksualnej lub używanie prezerwatywy. Choroba, która jest nieleczona, może spowodować takie objawy jak zapalenie prostaty lub stulejka, dlatego nie wolno bagatelizować problemów w okolicach intymnych. Problem grzybicy często nawraca, zwłaszcza w okresach zmniejszonej odporności organizmu.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: