Grzybica penisa

Grzybica penisa

Mężczyźni bardzo nie lubią wizyt u lekarza, szczególnie, jeśli pojawi się problem z układem moczowo-płciowym. Do takich chorób należy na przykład grzybica penisa. Choroba nie bierze się z jednorazowego zarażenia – tak jak inne choroby przenoszone drogą płciową. Jest spowodowana przede wszystkim spadkiem odporności organizmu oraz wcześniejszym zakażeniem drożdżami w innym rejonie ciała.

Grzybica penisa powoduje duże dolegliwości bólowe, a jej umiejscowienie bywa rozmaite. Może pojawić się zarówno na nasadzie prącia, jak i w okolicach cewki moczowej. Zmiany w grzybicy penisa mają czerwoną barwę i mogą się sączyć. Samoleczenie w przypadku tej choroby nie przyniesie nic dobrego. Chory powinien jak najwcześniej zgłosić się do specjalisty. Dermatolog oceni, czy choroba to naprawdę grzybica, czy może doszło do zarażenia inną chorobą weneryczną. Leczenie grzybicy tych okolic opiera się na podawaniu silnych leków przeciwgrzybiczych drogą doustną oraz na stosowaniu maści o działaniu grzybobójczym.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: