Jak uniknąć grzybicy stóp?

Jak uniknąć grzybicy stóp?

Grzybica stóp wcale nie jest przypadłością, z którą borykają się osoby najbiedniejsze, pochodzące z rodzin najuboższych. Przypadłość ta może dotknąć każdego niezależnie od płci, wieku i statusu materialnego. Jak uniknąć grzybicy stóp?

Dokładnie susz stopy po każdej kąpieli

Niestety, wiele osób koncentruje się na wycieraniu całego ciała, ale pomija przy tym stopy. To prawda, że ciężko się do nich schylić, ale zawsze trzeba im poświęcić chwilę po kąpieli. Jeśli ich dokładnie nie wytrzesz ręcznikiem, przestrzenie między palcami pozostaną wilgotne i staną się idealnym siedliskiem do namnażania się drożdżaków.

Nie zakładaj cudzych butów

Wiele osób poluje na buty w second handach. Owszem, można tam nabyć piękne szpilki znanych marek za kilka lub kilkanaście złotych, ale jest to dość ryzykowne rozwiązanie. Nie wiesz, jakie problemy ze stopami miała osoba, która w przeszłości je nosiła. Może borykała się z grzybicą stóp i dlatego pozbyła się tych butów? A może nawet nie zdawała sobie sprawy, że jest dotknięta tą przypadłością? Nie ma sensu ryzykować i lepiej kupować nowe buty. Nie zakładaj też butów swoich znajomych.

Kupuj skarpety z bawełny

Bawełniane skarpety są w pełni przewiewne. Gdy twoja stopa się spoci, to wilgoć po prostu z niej odparuje. Kupując skarpetki z poliestru, utrudniasz cyrkulację powietrza i stwarzasz wygodne środowisko, idealne do namnażania drożdżaków.

Noś buty z naturalnej skóry

Grzybica stóp bardzo często wykazuje silny związek z noszeniem butów z syntetycznych tworzyw, w których noga nie oddycha. Warto wydać nieco więcej pieniędzy na buty z naturalnej skóry, które mają skórzaną wyściółkę charakteryzującą się wysoką jakością.

Latem noś sandały

Dużym błędem, który popełnia wiele osób, jest noszenie zabudowanych butów w trakcie największych upałów. Latem warto odkryć stopę, sięgając po sandały, klapki lub japonki. Pozwól im się przewietrzyć.

Nie chodź boso w miejscach publicznych

Chodzenie boso po kafelkach na basenie, kąpanie się boso pod prysznicem w miejscu publicznym – każda z tych czynności grozi grzybicą stóp. Warto zainwestować w klapki pod prysznic i na basen. Nie muszą to być buty najwyższej jakości. Możesz je kupić nawet za kilkanaście złotych w supermarkecie. Ważne, by nie chodzić boso w miejscach publicznych.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.

PODZIEL SIĘ: