U jakiego lekarza zdiagnozować grzybicę?

U jakiego lekarza zdiagnozować grzybicę?

Grzybica to bardzo zaraźliwa choroba, którą często bardzo ciężko zdiagnozować. Choroba jaką jest grzybica rozprzestrzenia się w niezwykle szybkim tempie. Jest bardzo zaraźliwa – można ją złapać zarówno poprzez kontakt z chorym, jak i np. jego butami.

Sprawia niemałe problemy w leczeniu – terapia często jest dosyć długa, a grzybica i tak lubi za jakiś czas wrócić. Jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy, do kogo się udać?

Grzybica skóry

Grzybice często atakuje skórę, pojawiają się wtedy na niej nieestetyczne zmiany, często rozprzestrzeniające się. Wychodzą zarówno na ciele, jak i na twarzy. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, który przeprowadzi odpowiednie badania, np. pobierając materiał na posiew. Dermatolog może również poradzić coś w przypadku grzybicy paznokci i stóp.

Grzybica pochwy

U kobiet grzybica często atakuje narządy intymne – grzybica pochwy to najpopularniejsza choroba wśród pań. Objawia się nieprzyjemnym zapachem oraz nietypową wydzieliną. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest wizyta u ginekologa, który przepisze odpowiednie tabletki oraz globulki dopochwowe.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: