Grzybica pochwy a leczenie partnera

Grzybica pochwy a leczenie partnera

Grzybica pochwy to problem kobiet, ale leczenie będzie także odnosić się do mężczyzn, którzy zostali zarażeni przez współżycie. Jeśli mężczyzna myśli, że nie zarazi się grzybem od kobiety, to się myli. Jest to forma choroby przenoszona drogą płciową.

Grzybica pochwy – nawracający problem

Grzybica ma tendencję do tego, że będzie wracać. Jeśli nie będzie się jej leczyć również u partnera to niestety będzie wracać regularnie. Często mężczyźni nawet nie wiedzą, że są zarażeni. Dlatego aby uniknąć raz a skutecznie tego problemu trzeba razem z partnerem poddać się leczeniu.

Objawy grzybicy u mężczyzn

Zazwyczaj grzybica taka przebiega w sposób bez objawowy, dlatego to będzie przyczyną trudności w jej wykryciu. Niezwykle ważne będzie tutaj profilaktyczne leczenie podczas choroby. Czasami grzybica da znać o sobie również mężczyznom.

Jeśli chodzi o pojawiające się objawy będą to:
– naloty blisko napletka i genitaliów
– świąd
– zaczerwienienie w okolicach żołądzi
– ból podczas wytrysku.

Często pojawia się także pieczenie przy oddawaniu moczu. Dlatego, jeśli takie problemy się pojawią, warto jak najszybciej udać się do lekarza na konsultację, by podjąć leczenie.

Leczenie grzybicy

grzybica

Jeśli chce się zlikwidować ten problem, najczęściej stosuje się miejscowe maści, ewentualnie różnego rodzaju tabletki w formie doustnej. Często proponuje się mężczyznom takie preparaty jak Orungal czy Diflucan. Gdy stosuje się leczenie profilaktyczne, to często stosuje się jedną dawkę, która będzie się przez kilka dni utrzymywać. Czasami stosuje się specjalne kremy w okolice zakażonego miejsca.

Autor: Natalia Wieteska

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: