Najczęstsze objawy grzybicy penisa

Mężczyźni niechętnie rozmawiają o swoich dolegliwościach. W związku z tym rzadko poddają się leczeniu, które ma na celu zwalczenie grzybicy penisa. Choć ta choroba stanowi temat tabu, warto przełamać wstyd. Nieleczona grzybica penisa może prowadzić do bezpłodności. Z przeprowadzonych badań wynika, iż infekcja obniża żywotność plemników. Jednocześnie prowadzi do przerostu prostaty.

Osoby, które cierpią na grzybicę penisa, powinny niezwłocznie udać się do dermatologa, wenerologa lub urologa. W jaki sposób objawia się grzybica penisa? Ta choroba często przebiega bezobjawowo. Jednocześnie jej symptomów nie można przeoczyć, ponieważ dolegliwości znacząco obniżają jakość życia. Wśród czynników sprzyjających grzybicy penisa wymienia się:

1) noszenie obcisłej bielizny i spodni,

2) częste wizyty na basenie,

3) stres,

4) niewłaściwą higienę,

5) sterydy,

6) antybiotyki,

7) seks z zakażoną partnerką,

8) stosowanie środków plemnikobójczych,

9) uczulenie na lateks,

10) obniżoną odporność organizmu,

11) utajoną cukrzycę.

Grzybicy penisa towarzyszą następujące objawy:

1) zaczerwienienie członka,

2) zaczerwienienie śluzówko żołędzi i napletka,

3) uczucie swędzenia i pieczenia,

4) biały nalot na członku,

5) nieprzyjemny zapach preejakulatu i ejakulatu,

6) stulejka,

7) ból podczas ejakulacji,

8) stan zapalny prostaty,

9) częste oddawanie moczu.

Jeśli mężczyzna zaobserwuje u siebie którykolwiek z wyżej wymienionych symptomów, powinien niezwłocznie zapisać się na wizytę u specjalisty. Nieleczona grzybica penisa prowadzi do bezpłodności.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: