Objawy grzybicy pochwy

Objawy grzybicy pochwy

Grzybica pochwy to jeden z najczęstszych problemów z narządami rodnymi, który dotyka panie w wieku rozrodczym. Jej objawy są dość charakterystyczne, ale konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Pierwszym wskazaniem na to, że mógł nas dotknąć problem grzybicy, jest pieczenie sromu. Może być połączony także ze świądem i serowatymi upławami. Mogą one mieć zapach pleśni, co niemal jednoznacznie wskazuje na kandydozę. Choroba nasila się podczas mikcji oraz po stosunku płciowym.

Kolejnym objawem jest zaczerwienienie okolic intymnych. Objawy nie pojawiają się jednocześnie, a na początku są mało nasilone. Mogą pojawiać się tylko podczas oddawania moczu. Choroba powoduje także zwiększoną bolesność podczas krwawień miesięcznych, opryszczkę w okolicach intymnych oraz inne dolegliwości. Można je łatwo pomylić z chorobą bakteryjną, a jeśli kobieta zastosuje na własną rękę antybiotyk, to stan jeszcze się pogorszy, z uwagi na wyjałowienie układu rozrodczego z pożytecznych bakterii. Choroba ma tendencję do powracania.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: