Leczenie grzybicy pochwy

Leczenie grzybicy pochwy

Leczenie grzybicy pochwy polega przede wszystkim na stosowaniu środków o działaniu ogólnoustrojowym. Można wspomagać odporność organizmu, na przykład przez zastosowanie soku z aloesu, wyciągu z pestek grapefruita oraz podobnych środków, jednak przy zachorowaniu na grzybicę pochwy będą one niewystarczające. Konieczna jest wizyta u ginekologa, który bez problemu rozpozna tę dolegliwość i zapisze odpowiednie środki. Czasem panie próbują wyleczyć się samodzielnie, jednak nie jest to odpowiedzialna postawa, gdyż środki dostępne bez recepty będą zbyt słabe, do całkowitego wyzdrowienia.

Pomogą jednak zredukować objawy. Z leków bez recepty, które są stosowane do leczenia grzybicy pochwy, wiele osób wybiera maści przeciwgrzybicze, globulki z pałeczkami kwasu mlekowego, oraz żele do podmywania się, które także zawierają ten składnik. Leczenie ordynowane przez lekarza składa się z silnych tabletek przeciwgrzybiczych oraz z kremów, o takim samym działaniu. Lekarz może zalecić także silne globulki.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: