Złuszczająca grzybica stóp

Złuszczająca grzybica stóp

Złuszczająca grzybica stóp, jak sama nazwa wskazuje, ma charakterystyczne objawy, które różnicują ją od tradycyjnej grzybicy. Na stopach zarażonych tą formą grzybicy w mniejszym stopniu pojawiają się objawy związane ze świądem okolic międzypalcowych. Znacznie częściej można zauważyć, że stopa na swoich krawędziach zmienia barwę. Skóra zaczyna przybierać kolor brunatny. Temu objawowi towarzyszy znaczne łuszczenie się skóry, które nie jest charakterystyczne dla zwykłego otarcia.

Skóra robi się gruba, podobnie jak po otarciu niewłaściwie dobranym obuwiem. Szorstka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy o nią dbać, podobnie jak przy szorstkiej skórze na piętach. Konieczne jest jej nawilżanie oraz ścieranie za pomocą pumeksu. Następnie należy nakładać na zmienione okolice maści o działaniu przeciwgrzybiczym. Łuszczycy nigdy nie należy bagatelizować. Aby uniknąć grzybicy, należy dokładnie dbać o higienę stóp oraz o ich ochronę. Nie wolno wchodzić pod publiczny prysznic bez klapek kąpielowych.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: