Czy grzybica pochwy w ciąży zagraża dziecku?

Czy grzybica pochwy w ciąży zagraża dziecku?

Grzybica pochwy to problem, który pojawia się dość często w czasie ciąży i budzi wtedy poważne obawy co do tego, czy dziecko jest bezpieczne. Grzybica pochwy u kobiety ciężarnej w większości przypadków nie jest groźna dla płodu, jeśli jest prawidłowo leczona. Kobieta nie powinna się przejmować zbytnio dolegliwością, gdyż stres może zaszkodzić rozwojowi dziecka w większym stopniu, niż grzybica. Najgroźniejszym rodzajem grzybicy pochwy podczas ciąży jest ta, która nie zostanie wyleczona aż do porodu.

Podczas porodu naturalną metodą dziecko może zarazić się grzybicą, dlatego będzie miało od narodzin problemy z pleśniawkami. Od razu po zauważeniu niepokojących objawów, ciężarna kobieta powinna się zgłosić do ginekologa. Nie powinny być stosowane leki dostępne bez recepty bez konsultacji, gdyż niektóre z nich mogą zagrażać dziecku. Leczenie grzybicy w ciąży polega najczęściej na stosowaniu globulek z nystatyną. Należy je przechowywać w chłodnym miejscu. Nie można zignorować problemu, z uwagi na możliwość zarażenia dziecka.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: