Jak można uchronić się przed grzybicą pochwy?

Jak można uchronić się przed grzybicą pochwy?

Zakażenie grzybicą pochwy następuje zwykle wskutek zmiany naturalnego pH w tych okolicach. W pochwie bytują pożyteczne bakterie kwasu mlekowego, które zapewniają brak innych, niekorzystnych bakterii i grzybów, także tych, które powodują grzybicę. Aby uchronić się od grzybicy, należy stosować bardzo delikatne środki do higieny intymnej, które będą wspierały rozwój bakterii kwasu mlekowego. Warto także używać probiotyków oraz spożywać jogurty naturalne.

Ponieważ grzybica to choroba związana ze spadkiem odporności, bardzo ważne jest dbanie o prawidłową dietę, bogatą w witaminy i minerały. Wiele kobiet ma nawracające problemy z grzybicami, co może być spowodowane zakażeniem jelit przez drożdże. W takim przypadku należy zwrócić się do lekarza o środki ogólnoustrojowe, które raz na zawsze uchronią nas od choroby. Grzybica rozwija się także poprzez noszenie bielizny ze sztucznych materiałów, nieprzepuszczających powietrza. O wiele lepsze są materiały naturalne i przewiewne, takie jak bawełna.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: