Jak się objawia grzybica penisa

Jak się objawia grzybica penisa

Grzybica penisa objawy. W przeciwieństwie do grzybicy pochwy, grzybica penisa bardzo często przebiega bezobjawowo. Jeżeli nie jest leczona, zaczną towarzyszyć jej różne dolegliwości.

Przyczyny grzybicy penisa

Do głównych przyczyn grzybicy penisa należą zaniedbania w higienie osobistej, noszenie obcisłej i nieprzewiewnej odzieży i bielizny, częste wizyty na basenie, stres czy stosowanie antybiotyków oraz seks z zakażoną partnerką.

Grzybica penisa objawy

Jej objawami są m.in.: zaczerwienienie członka, zaczerwienienie śluzówki żołędzie i napletka, biały nalot na członku, stulejka, uczucie swędzenia i pieczenia, ból pojawiający się podczas ejakulacji. Mogą jej towarzyszyć również czerwone plamki na powierzchni penisa oraz łuszczenie się skóry.

Leczenie grzybicy penisa

Gdy pojawi się któryś z wymienionych objawów, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Przepisze on specjalne maści przeciwgrzybicze oraz leki do stosowania doustnego. Ponieważ nieleczona grzybica może prowadzić do niepłodności oraz przerostu gruczołu prostaty, nie można zwlekać z rozpoczęciem leczenia. Na czas jego trwania należy zrezygnować z seksu, czasami konieczne jest również jednoczesne leczenie partnerki. Warto pamiętać, że nawracające zakażenia grzybicze u kobiety mogą być spowodowane utajoną formą grzybicy u mężczyzny. Dlatego też leczenie obojga partnerów jest najbardziej efektywne.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: