Grzybica penisa przyczyny

Grzybica penisa przyczyny

Panowie odczuwają lęk przed konsultowaniem z lekarzem swoich problemów intymnych, jednak w przypadku niektórych dolegliwości, do których należy grzybica penisa, jest to konieczne. Choroba jest trudna do samodzielnego rozpoznania, gdyż można ją pomylić z wieloma innymi dolegliwościami, które są przenoszone drogą płciową. Najczęściej pojawia się w przypadku zaniedbań higieny intymnej. Pomijając tak skrajne przypadki, jak brak higieny, warto zwrócić uwagę na to, czy spodnie są wystarczająco luźne, gdyż obcisłe ubrania powodują różne dolegliwości, w tym grzybicę.

Nie należy nosić bielizny z tworzyw sztucznych, gdyż może powodować odparzenia. Choroba łatwiej rozwija się u panów, którzy często chorują i leczą się antybiotykami. Najczęstszą drogą zachorowania jest współżycie seksualne z partnerką, która także cierpi na grzybicę. W takim przypadku jest konieczne wyleczenie obydwu partnerów oraz abstynencja seksualna w czasie leczenia. Grzybica penisa łatwiej rozwija się u panów, którzy mają uczulenie na lateks i używają prezerwatyw.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: