Grzybica penisa czy jest groźna?

Grzybica penisa czy jest groźna?

Grzybica penisa to dla wielu mężczyzn trudny, wstydliwy temat. Aby jednak uniknąć pojawienia się tej nieprzyjemnej przypadłości należy zwiększyć swoją wiedzę na ich temat. Pozwoli to na zachowanie ostrożności w sytuacjach, które mogą doprowadzić do zakażenia a także na podjęcie odpowiednich działań w przypadku pojawienia się choroby.

Grzybica penisa przyczyny

Przyczyną grzybicy prącia jest przede wszystkim nadmierna ilość grzybów candida, które naturalnie znajdują się na penisie. W przypadku ich namnożenia pojawia się właśnie grzybica. Grzybica penisa może pojawić się także poprzez zarażenie, na przykład przez stosunek seksualny z osobą, która jest chora na grzybicę odbytu lub pochwy. Inną przyczyną, która powodować może pojawienie się tej przykrej dolegliwości, może być niehigieniczne korzystanie z toalet publicznych, pryszniców czy ośrodków sportowych, takich jak na przykład basen czy siłownia. Czynnikiem, który zdecydowanie sprzyja pojawieniu się grzybicy penisa jest obniżona odporność organizmu oraz niewłaściwa niewłaściwa higiena. Niebezpieczne może być także noszenie zbyt ciasnej, nie przewiewnej bielizny.

Grzybica penisa objawy

Pierwszy etap grzybicy prącia może przebiegać bezobjawowo. W późniejszym czasie pojawia się pieczenie, swędzenie a nawet ból. Zdarza się również, że na penisie powstaje biały, nieprzyjemnie pachnący nalot.

Alarmujące powinny być także objawy takie jak:

  • wysuszenie okolic intymnych, przede wszystkim żołędzi,
  • biała wydzielina, wydobywająca się z członka,

Istotne jest, aby w przypadku jakichkolwiek objawów sugerujących wystąpienie grzybicy prącia, udać się do lekarza specjalisty aby zweryfikować swoje podejrzenia.

Grzybica penisa leczenie

Leczenie grzybicy penisa nie jest niestety procesem łatwym. Nie ogranicza się wyłącznie do przyjmowania zleconych przez lekarza medykamentów, ale i ograniczenia diety a nawet leczenia ewentualnej partnerki seksualnej chorego. Istotne jest, aby cały proces leczenie przebiegał pod nadzorem profesjonalisty. Dzięki temu można zapobiec nawrotom choroby.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: