Nieleczona grzybica paznokci – konsekwencje

Nieleczona grzybica paznokci – konsekwencje

Nieleczona grzybica stóp – jakie mogą być konsekwencje ignorowania objawów?

Grzybica paznokci wielu osobom kojarzy się wyłącznie z wizytą na basenie i brakiem klapek, przez co dochodzi do zarażenia. Faktycznie tego rodzaju zachowanie może być przyczyną pojawienia się tej choroby. Jednak nie tylko korzystanie ze wspólnej, wilgotnej przestrzeni może prowadzić do problemów z grzybicą paznokci, zwłaszcza, że może ona dotykać nie tylko paznokci u stóp, ale i u rąk.

Grzybica paznokci- czym jest?

Grzybica paznokci to choroba, która dotyka wiele osób. Niestety, jest ona bardzo zaraźliwa a równocześnie niełatwa w wyleczeniu. Przyczyną grzybicy paznokci jest nie tylko brak obuwia na basenie czy pływalni. Choć faktycznie grzyby, które odpowiadają ze tę chorobę rozwijają się w wilgoci i tam może być ich najwięcej, zarażenie może przebiegać zupełnie inaczej. Niewystarczająca higiena osobista lub jej brak, korzystanie z cudzego obuwia lub nieprawidłowe jego dobranie, korzystanie z brudnych narzędzi do manicure lub pedicure czy brak dbałości o higienę w przestrzeni publicznej także może prowadzić do zarażenia grzybicą. Warto pamiętać, że nie tylko stopy narażone są na tę chorobę – należy w równym stopniu dbać o czystość dłoni. Grzybica paznokci może przenosić się z jednej płytki na kolejne. Istotne jest, aby leczenie tej choroby przebiegało pod nadzorem lekarza, ponieważ nie jest ono procesem prostym. Co więcej, grzybica paznokci może nawracać, dlatego tak ważne jest, aby temu zapobiegać w profesjonalny sposób.

Nieleczona grzybica paznokci może być bardzo groźna

Niestety, nieleczona grzybica paznokci może być niebezpieczna. Przede wszystkim, generuje ona bodźce bólowe, które mogą utrudniać codzienne życie. Ból związany z uciskiem może powodować problemy z chodzeniem. Co więcej, brak jakiegokolwiek leczenie grzybicy paznokci może doprowadzić do całkowitego zniszczenia płytki paznokcia. Jest to nie tylko niezdrowe ale i bardzo nieestetyczne. Nieleczona grzybica paznokci prowadzi również do zmniejszenie odporności na inne infekcje, a zatem sprawić, że organizm może łatwiej chorować.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: