Jak chronić rodzinę przed grzybicą?

Grzybica stóp i paznokci to nieprzyjemna dolegliwość, która dodatkowo jest bardzo zaraźliwa.

Grzybicą zarazić się łatwo. Wystarczy ubrać nie swoje klapki, przejść się boso po podłodze, po której chodziła zarażona osoba. Niektórzy są bardziej wrażliwi i mogą zarażać się łatwiej, np. przymierzając w sklepie buta, którego wcześniej przymierzał ktoś z grzybicą stóp. Warto zatem zastosować odpowiednie środki, które uchronią przed infekcją, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Dzieci

Należy zadbać o to, aby maluchy, czy to idąc do szkoły, przedszkola czy na basen miały swoje obuwie zmienne i nie były zmuszone do poruszania się, np. boso w basenowej szatni. Posiadanie swoich klapek jest bardzo istotne, zwłaszcza w środowisku, które jest ciepłe i gdzie jest wilgotno. Ponadto należy zadbać o odpowiednie obuwie u dzieci – przewiewne buty i skarpetki, które nie będą zrobione z materiałów syntetycznych. Zapobiegnie to poceniu się stopy i rozwojowi grzyba.

Mam grzybicę, co teraz?

Jeśli zauważy się objawy grzybicy u siebie, należy natychmiast poddać się leczeniu. W domu, gdzie każdy zachowuje się swobodniej, chętnie chodzi boso, a w łazience nawet nie wpadnie na pomysł nałożenia klapek, bardzo łatwo o zarażanie się.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: