Masz grzybicę pochwy? Powiedz partnerowi

Masz grzybicę pochwy? Powiedz partnerowi

Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych infekcji intymnych, z jakimi borykają się kobiety. Poinformowanie partnera o problemie może być ważnym krokiem w leczeniu. Grzybica pochwy objawia się znacznym zaczerwienieniem i swędzeniem sromu. Można zaobserwować gęste, białe, serkowate upławy, często występujące w postaci grudek.

Jeśli występują podejrzenia podobnej infekcji, należy jak najszybciej udać się do ginekologa i poddać odpowiedniej kuracji. W przypadku zdiagnozowania grzybicy, partner powinien zostać jak najszybciej poinf

ormowany, jak i włączony do wspólnej kuracji. Infekcja może być przenoszona drogą płciową, dlatego leczenie nie miałoby sensu, gdyby partner był również zarażony. Grzybica u mężczyzn często występuje bezobjawowo, dlatego pomimo braku jakichkolwiek dolegliwości on również powinien przyjąć odpowiednie leki. Najlepiej wybrać się w tym celu do lekarza, jednak nawet kobieta podczas wizyty u ginekologa może poprosić o receptę dla partnera. Grzybica jest infekcją, która ma tendencje do nawrotów, dlatego odpowiednia profilaktyka i włączenie w kurację partnera jest najlepszym rozwiązaniem aby jej uniknąć.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: