Diagnostyka grzybicy

Aby skutecznie walczyć z infekcją grzybiczną należy poddać się badaniom, które pomogą ustalić odpowiednie metody. Zarówno w przypadku grzybicy paznokci, pochwy czy innej, ważne jest prawidłowe postawienie diagnozy. W niektórych przypadkach objawy mogą być często mylone z innymi stanami zapalnymi, wywoływanymi np. przez bakterie. W rozpoznaniu grzybicy paznokci podstawową metoda diagnozy będą badanie laboratoryjne, np. badanie mikrologiczne. Aby wynik był prawidłowy potrzebna jest odpowiednia technika pobierania materiału jak i wcześniejsze niestosowanie przez pacjenta leków przeciwgrzybicznych.

W badaniach mających na celu wykrycie grzybicy stosuje się gastroskopie oraz badanie jelita grubego. Grzybica często atakuje układ moczowy, stąd jednym ze sposobów jej wykrycia może okazać się badanie moczu, np. na posiew. Przy diagnostyce grzybicy pochwy ważne jest wstępne badanie u ginekologa oraz pobranie wymazu z pochwy oraz posiewie materiału na pożywkach mikrobiologicznych. Grzybica pochwy daje podobne objawy jak wiele innych infekcji, toteż wybór leczenia musi opierać się na dokładnych badaniach.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: