Jak pielęgnować stopy podczas lata?

rune enstad z Unsplash
rune enstad z Unsplash

W okresie lata pięknie wyglądające stopy są szczególnie pożądane przez wszystkie kobiety. Jednak skóra stóp jest dość trudna w pielęgnacji – posiada dużo gruczołów potowych, a mało łojowych, przez co  jest wyjątkowo wysuszona. Do tego pękające pięty, łuszcząca się skóra i przebarwienia na paznokciach powodują, że stopy nie wyglądają estetycznie. Stopy wymagają szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza podczas lata.

Pielęgnacja stóp w lecie

Podczas okresu wakacji, gdy temperatura na dworze jest naprawdę wysoka zakładamy sandały i buty, które w znacznej mierze odsłaniają stopy. Dlatego zależy nam na jak najlepszym wyglądzie stóp. Jednak wakacje to także czas wakacyjnych wyjazdów, łączących się z chodzeniem boso po piasku i kąpielami w słonej wodzie. Naraża to skórę pięt na pęknięcia, suchość i szorstkość. Najlepiej zapobiegać nieestetycznym pęknięciom i regularnie stosować kremy do stóp. Wybierz kosmetyk specjalnie do tego przeznaczony, ponieważ w swoim składzie będzie zawierał specjalnie substancje. Warto zastosować Krem Przeciw Szorstkości Stóp Garnier. Dlaczego akurat ten krem nawilży suchą skórę pięt? Zawiera w swej formule syrop z klonu oraz alantoinę, składniki o właściwościach odbudowujących. Smaruj nim stopy wieczorem, przed pójściem spać, a krem wniknie głęboko w skórę stóp, sprawiając, że będą gładkie i miękkie. Ponadto regularne stosowanie chroni stopy przed przesuszaniem i redukuje pęknięcia.

Stopy będą dobrze wyglądać również wtedy, gdy raz w tygodniu wypolerujesz je za pomocą tarki. Najlepiej przed tym zabiegiem wymoczyć, przez ok. 15-20 minut, stopy w wodzie z dodatkiem soli morskiej, zmiękczającej naskórek. Następnie dokładnie, wygładzić stopy z użyciem tarki.

Pamiętaj także, aby podczas lata, przebywając na plaży, smarować stopy kremem z filtrem UV. Często zapominamy o tej sferze, a promieniowanie słoneczne może spowodować wystąpienie czerniaka w obrębie skóry stóp.

W okresie lata warto także stosować antyperspiranty do stóp, która uchronią przed powstawaniem przykrego zapachu. Stopy są dość potliwą częścią ciała, z racji dużej ilość gruczołów potowych.

Zdrowe stopy podczas lata

Pamiętaj, że nie tylko wygląd jest istotną kwestią , najważniejsze jest, aby stopy były zdrowe. Tylko zdrowe stopy, pozbawiony jakichkolwiek chorób, będą wyglądać pięknie. Jedną z najczęstszych dolegliwości stóp jest spowodowane płaskim obuwiem, o cienkiej podeszwie. Nawet jeśli chcesz założyć płaskie sandały czy klapki, dobrze jest zastosować przezroczyste wkładki silikonowe – są niewidoczne, a zapewniają komfort chodzenia.

Jeśli zamierzasz kupić nowe buty na lato, zwróć uwagę, aby nie uciskały one stóp. Unikniesz tym samym pęcherzy i odcisków.

Zwróć także uwagę czy noszone skarpetki podczas lata są wykonane z naturalnych, przewiewnych surowców. Jeśli taki nie będą, może zbierać się z nich wilgoć, prowadząca do grzybicy stóp.

Pamiętaj także, że stopy należy pielęgnować nie tylko podczas lata, gdy są eksponowane, ale również podczas zimy. Tylko regularna pielęgnacja stóp i kosmetyki do stóp zagwarantują ładny wygląd i ustrzegą przed problemami.

Seria pielęgnacyjna od Garnier wygładzi i nawilży nie tylko stopy. Zapoznaj się z ofertą i odkryj kosmetyki głęboko nawilżające ciało, dłonie i stopy. Marka Garnier to wysoka jakość i skuteczność. Znajdziesz je na stronie: http://www.garnier.pl/

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: