Wybrać soczewki czy okulary

Oli Woodman z Unsplash
Oli Woodman z Unsplash

Każda osoba z wadą wzroku staje przed wyborem odpowiedniego dla siebie rozwiązania – soczewki czy okulary? Wybór nie jest łatwy, ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z tych opcji okaże się lepsza. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz odmiennych oczekiwań każdej z osób. Z pewnością wielu z Państwa, którzy do tej pory mieli do czynienia wyłącznie z tradycyjnym rozwiązaniem, jakim są okulary, będzie miało obawy przed założeniem po raz pierwszy soczewek kontaktowych. Należy jednak pamiętać, że strach ma wielkie oczy, a soczewki cieszą się coraz większym uznaniem wśród osób w każdym wieku: https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary

Podstawową zaletą soczewek kontaktowych jest to, że możemy z nich korzystać w każdej sytuacji. Wybierając okulary, musimy się liczyć z koniecznością ich zdejmowania chociażby podczas uprawiania sportu, często również podczas leżenia na kanapie, kiedy to ramki uciskają nas i powodują dyskomfort. Z soczewkami nie ma tego rodzaju problemów – z powodzeniem można ich używać niezależnie od pogody czy uprawianej dyscypliny sportowej. Nie ma również problemu pojawiających się na szkiełkach okularów smug czy zachlapań. Także podczas schylania nie istnieje ryzyko, że spadną. Bardzo istotne jest również to, że soczewki poruszają się wraz z oczami, zapewniając tym samym pełne pole widzenia, które w przypadku drugiego rozwiązania może być ograniczone. Na plus okularów przemawia jednak fakt, że raz wyrobionych przez dłuższy czas nie trzeba zmieniać, podczas gdy soczewki należy regularnie wymieniać. Czy wybiorą Państwo soczewki, czy okulary – wybór zależy od Was.

Artykuł sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: