Grzybica stóp

Grzybica stóp jest najczęściej spowodowana kontaktem z bezpośrednią przyczyną zakażenia. Dochodzi do tego w miejscach wilgotnych, gdzie chodzimy na bosaka – najczęściej jest to basen lub prysznic, w którym kąpie się każdego dnia wiele osób. Zarażenie grzybicą objawia się poprzez bolesne i swędzące zmiany, między palcami stóp. Skóra stóp staje się coraz brzydsza, łuszczy się i zaczyna pękać. Z czasem utrudnione jest chodzenie, a kilkugodzinne noszenie butów staje się udręką.

Co możemy zrobić, jeśli dotknęła nas grzybica stóp? Po pierwsze, należy reagować w jej wczesnych stadiach. Grzybicę można najłatwiej wyleczyć we wczesnych stadiach choroby, dzięki takim preparatom jak maści i kremy o działaniu przeciwgrzybiczym. Warto zadbać także o odporność organizmu. Co robić, jeśli grzybica dotknęła paznokcie, lub gdy choroba nie daje o sobie zapomnieć przez kilka miesięcy? Należy przede wszystkim udać się do lekarza, który przepisze silne preparaty na receptę. Droga do wyleczenia grzybicy stóp jest długa.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: