Jak się uchronić przed zakażeniami na basenie?

Basen, szatnie basenowe to idealne środowisko dla rozwoju grzybów.

Wybierając się na basen nie zawsze myśli się o możliwych zagrożeniach, na które można tam natrafić. A w takim środowisku łatwo o załapanie infekcji. Grzybica stóp to choroba, którą najłatwiej zarazić się właśnie wybierając spędzenie czasu na basenie.

Objawy grzybicy

Grzybica objawia się głównie poprzez świąd stóp, zaczerwienienie i nieprzyjemny zapach. Ponadto, gdy dopada paznokci, zaczynają one zmieniać barwę, kruszyć się, rozdwajać, a pod nimi rozwijać zaczynają się grzyby. Wygląda to nieestetycznie, zapach jest niemożliwy do pozbycia się, a osoba zarażona wstydzi się pokazać stopy.

Najważniejsze – klapki

Jeśli już korzystamy z basenu miejskiego, krytego czy otwartego akwenu, należy przede wszystkim zabierać ze sobą swoje klapki. Chodzenie w takich miejscach na boso to pewny sposób na zarażenie się grzybicą. O klapkach nie można zapominać wchodząc pod prysznice i korzystając z szatni. Pod żadnym pozorem nie należy pożyczać klapek od innej osoby, ani też oddawać komuś swoich.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: