Obuwie a grzybica

Obuwie a grzybica

Grzybica rozwija się w konkretnych środowiskach, a noszenie nieodpowiedniego obuwa jest jedna z przyczyn jej powstawania. Grzybicę stóp czy paznokci bardzo łatwo złapać będąc, np. na basenie. Jest to środowisko idealne dla grzybów – ciepłe i wilgotne. Bardzo łatwo zarazić się nią pod prysznicami czy też w szatni.

Dlatego bardzo istotnym jest, aby na basen czy kąpielisko zawsze zabierać swoje klapki. Grzybica to choroba łatwo zaraźliwa, niestety, o wiele trudniej się jej pozbyć, dlatego odpowiednie obuwie na basenie jest niezbędne.

Nieprzewiewne buty

Dodatkowo, grzybica może rozwijać się w przypadku noszenia nieodpowiedniego obuwia. Często pojawia się w przypadku długiego noszenia butów, które są nieprzewiewne. Stopa poci się, długo przebywając w takim bucie, a tak o wiele łatwiej o rozwój grzybów. Dodatkowo, nieodpowiednie skarpety mogą również przyczyniać się do wzmożonej potliwości stóp.

Nieswoje obuwie

Oczywiście, butów nie powinno się tez pożyczać, ani komuś, ani od kogoś. Najłatwiej wtedy zarazić się chorobą. Ponadto, warto zadbać o bezpieczeństwo stóp w sklepach obuwniczych. W każdym z nich można poprosić o specjalne, jednorazowe skarpetki, które w jakiś sposób ochronią stopy przed możliwym zarażeniem.

Aleksandra Wiktor

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Znana w słownictwie osób uprawiających sporty siłowe, rzeźbiących swoje ciało pompa mięśniowa budzi ...

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Obecnie kierowcy mogą spotkać się w samochodach z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa. Mimo ogromnyc ...

Tak naprawdę społeczeństwo w naszym kraju jest silnie starzejące się. Struktura demograficzna ułożon ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • Czym jest kandydoza?
  • Najczęstsze objawy grzybicy penisa