Grzybica skóry nieowłosionej

Grzybica skóry nieowłosionej

Grzybica skóry nieowłosionej to wszystkie grzybice, które pojawiają się na ciele poza włosami na głowie. Grzybica tego rodzaju pojawia się w rejonach, gdzie skóra jest wilgotna, ma kontakt z różnymi grzybami oraz nie jest zbyt dobrze pielęgnowana. Takim rejonem są stopy, które w pierwszej kolejności padają ofiara grzybicy. Skóra na stopach jest narażona na kontakt z grzybami podczas prysznica w publicznej łazience, dlatego należy używać klapków kąpielowych.

Grzybica skóry nieowłosionej to także problemy z paznokciami. Pojawiają się wtedy, gdy grzybica stóp jest już rozwinięta. Inne rodzaje grzybicy skóry nieowłosionej to grzybica pachwin i okolic piersi u otyłych osób. W takim przypadku choroba pojawia się u osób bardzo otyłych, które nie mogą należycie dbać o higienę skóry. Leczenie grzybicy skóry nieowłosionej polega na stosowaniu leków do użytku wewnętrznego (w przypadkach rozwiniętych) oraz na użyciu leków w formie maści, które można kupić bez recepty w aptece. Jeśli grzybica trwa kilka miesięcy, należy skonsultować się z lekarzem.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: