Międzypalcowa grzybica stóp

Międzypalcowa grzybica stóp

Grzybica stóp najczęściej zaczyna rozwijać się pomiędzy palcami. Do zakażenia grzybicą dochodzi najczęściej wtedy, gdy korzystamy z prysznica na basenie lub łaźni. Gdy stopa ma kontakt z wilgotną, pełną grzybów wykładziną, łatwo dochodzi do zachorowania. Pierwszym objawem zakażenia jest swędzenie stóp. Między palcami pojawiają się zmiany. Naskórek łuszczy się, a jeśli problem zostanie zbagatelizowany, dochodzi do grzybicy paznokci.

Wiele osób może być nosicielami tej choroby, ale nie chorować. Dolegliwość będzie sprawiała problemy tym osobom, które mają zaburzoną odporność. Bardzo często na grzybicę skóry pomiędzy palcami cierpią diabetycy. Dużą rolę odgrywa także to, jakie nosimy obuwie. Jeśli w lecie używamy nieprzewiewnych butów, międzypalcowa grzybica stóp ma idealne środowisko do rozwoju – uwielbia bowiem ciepło i wilgoć. Leczenie powinno polegać na stosowaniu środków zewnętrznych w postaci zasypek, maści oraz kremów. Stosuje się je po zmiękczeniu i usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: