Leki na grzybicę pochwy

Leki na grzybicę pochwy

Grzybica pochwy jest jedną z częściej występujących chorób, jeśli chodzi o choroby ginekologiczne. Wszelkie dolegliwości, które wskazują na grzybicę pochwy, powinny być konsultowane ze specjalistą, jednak jeśli wizyta będzie dopiero za jakiś czas, warto wspierać się preparatami bez recepty, które będą łagodziły objawy. Leki o delikatnym działaniu przeciwgrzybiczym są dostępne bez recepty w postaci płynu, kremu lub maści. Wartościowe są także globulki dopochwowe, które działają nieco dłużej, niż poprzednio wymienione postacie leku.

Ponieważ nie leczą one choroby, a jedynie zmniejszają nasilenie jej objawów, to konieczne będzie wykupienie recepty przepisanej przez lekarza. Leki o silnym działaniu, które szybko pomogą wyjść z grzybicy pochwy, to na przykład tabletki o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowane są także wtedy, gdy choroba opanuje inne okolice ciała, na przykład skórę. Lekarz może zlecić także zastosowanie silnej maści, o większym stężeniu środka grzybobójczego. Leki należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: