Jaki krem do rąk wybrać?

curology z Unsplash
curology z Unsplash

Dłonie nazywane są często najbardziej zaniedbanym obszarem naszego ciała. Są stale narażone na działania drażniących substancji i czynników środowiskowych. Na dodatek właśnie po dłoniach można poznać pierwsze oznaki starzenia się skóry, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnacje.

Dobrze dobrany krem do rąk zapewnia piękny wygląd dłoni i paznokci. Dzięki niemu pozostaną nawilżone, gładkie i będą naszą najlepszą wizytówką.

Krem do rąk zawiera szereg składników, które nie tylko chronią naszą skórę dłoni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, ale również odpowiednio je nawilżą. Najpopularniejszymi składnikami takich produktów są olejki lawendowe, migdałowe, wyciągi z aloesu lub kwiatu pomarańczy oraz płatki owsiane. Bardzo popularne są również kremy do rąk zawierające masło kakaowe lub oliwę z oliwek.

Dlaczego warto pielęgnować skórę dłoni?

Nie tylko latem, ale przede wszystkim w okresie jesienno – zimowym nawilżenie dłoni jest niezwykle ważne. Ten czas w roku charakteryzuje się przede wszystkim mrozem i silnym wiatrem, co niekorzystnie wpływa na skórę naszych rąk. Ponadto jest to okres kiedy często myjemy dłonie, co powoduje zmycie ich naturalnej bariery ochronnej. Częste mycie dłoń jest konieczne w celu ograniczenia infekcji, ponieważ na dłoniach znajduje się najwięcej bakterii, gdyż mają najczęstszy kontakt z różnego rodzaju powierzchniami. Aby pozbyć się nieprzyjemnej suchości i szorstkości warto zadbać o intensywne odżywienie naszej skóry również w nocy. W tym celu na dłonie nakładamy grubą warstwę tłustego kremu, następnie zakładamy bawełniane rękawiczki i idziemy spać. Po przebudzeniu wystarczy tylko zmyć nadmiar kremu i można cieszyć się pięknymi, nawilżonymi dłońmi.

Jaki krem do rąk wybrać?

W ciągu dnia lepiej używać kremów o lekkiej formule, które nie będą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Takiego typu kremy błyskawicznie wchłaniają się w skórę dłoni pozostawiając poczucie przyjemnego nawilżenia. Warto pamiętać o kremowaniu rąk po każdym myciu oraz kiedy poczujemy, że skóra na dłoniach stała się przesuszona. W trakcie wykonywania domowych czynności, takich jak mycie naczyń warto zakładać rękawice ochronne.

Wygląd dłoni jest wbrew pozorom niezwykle istotny. Nawet najbardziej elegancka kobieta, gdy nie będzie przykładała uwagi do kondycji swoich dłoni i paznokci może zostać uznana za zaniedbaną. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie krem do rąk, aby systematycznie zadbać o pielęgnację dłoni.

Dowiedz się więcej: https://www.neutrogena.com.pl/product/19

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: