Prawdy i mity na temat stosowania tamponów O.B

Natracare z Unsplash
Natracare z Unsplash

Miesiączka towarzyszy każdej kobiecie przez większą część jej życia. Kiedy pojawia się okres, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie zabezpieczenie, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Tampony O.B to jedne z najlepszych środków higienicznych, zapewniające optymalny komfort i wygodę w czasie trwania miesiączki. Są niezwykle skutecznym zabezpieczeniem podczas menstruacji, efektywnie chronią bieliznę przed zabrudzeniem, a co więcej, zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Prawidłowo zaaplikowane są dla kobiety praktycznie niewyczuwalne i gwarantują jej pełną dyskrecję. Stosowane w czasie trwania miesiączki nie ograniczają aktywności kobiety. Umożliwiają uprawianie sportu, a nawet pływanie. Jednak pomimo wielu walorów, jakimi niewątpliwie tampony O.B się cechują, wiele kobiet wciąż ma obiekcje przed ich stosowaniem. Wokół tego środka higienicznego narosło bowiem wiele mitów, które często zniechęcają kobiety do sięgnięcia w czasie miesiączki po tampon.

Niemożność usunięcia tamponu

Panie, które po raz pierwszy sięgają po tampon O.B obawiają się czy na pewno uda się go bezpiecznie wyjąć. Ich obawy są bezpodstawne. Każdy tampon jest bowiem wyposażony w solidny sznureczek, za pomocą którego można go wygodnie usunąć z wnętrza pochwy. Prawidłowo tam umieszczony, co ważne sznureczkiem na zewnątrz, nie tylko nie wypadnie, czego także obawiają się kobiety, ale także będzie go można łatwo usunąć. Niemożliwe jest również przemieszczenia się tamponu w głąb macicy. Jej szyjka jest bowiem zbyt wąska, aby mogło się to zdarzyć.

Aplikacja tamponu sprawia problemy

Pierwsze próby aplikacji tamponów mogą rzeczywiście nie być łatwe. Zanim kobieta dojdzie do wprawy, może całkowicie zniechęcić się do tego rodzaju środka higienicznego. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi tampon z aplikatorem https://www.myob.pl/compact-applicator-normal. Jest to doskonała alternatywa dla kobiet, które dopiero rozpoczynają przygodę z tamponami i obawiają się, że ich aplikacja może być zbyt kłopotliwa.

Zespół wstrząsu toksycznego

Jednym z powodów, który zniechęca kobiety do stosowania tamponów, jest TSS (ang.Toxic Shock Syndrome), czyli zespół wstrząsu toksycznego. Ta stosunkowo młoda choroba rzeczywiście może mieć związek z tamponami, ale występuję także w innych przypadkach. Może pojawić się między innymi:

  • w połogu
  • po zabiegach ginekologicznych
  • na skutek stosowania mechanicznych środków antykoncepcyjnych
  • jako powikłanie ran skóry powstałych w wyniku poparzenia czy odmrożenia

Pomimo, że rzeczywiście schorzenie to związane jest z miesiączką i stosowaniem w jej czasie tamponów, to statystycznie dotyka ono zaledwie 1 na 100 000 tysięcy kobiet. Jednak przestrzeganie zasad higieny intymnej podczas menstruacji, jak również regularna wymiana tamponów w czasie jej trwania, minimalizują ryzyko wystąpienia choroby.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: