Grzybica woszczynowa

Grzybica woszczynowa

Grzybica woszczynowa to grzybica skóry owłosionej. Jej cechą jest inny od pozostałych grzybic wygląd, gdyż zmiany silnie się odznaczają na skórze. Jest to spowodowane faktem bytowania na skórze innych rodzajów grzybów. Choroba bardzo rzadko występuje w naszym kraju, natomiast jest częstym zachorowaniem w krajach rozwijających się. Grzybica może pojawić się także w innych rejonach skóry gładkiej. Jej objawem jest pojawienie się brzydko pachnącego znamienia w formie okrągłej zmiany.

Ma ona około półtora centymetra szerokości. Choroba wiąże się z pojawieniem się strupa, pod którym pojawiają się zarodniki różnych grzybów. Powoduje to bardzo szybką utratę włosów. Im dłuższy czas trwania choroby, tym gorzej wygląda znamię i więcej ma warstw. Choroba występuje także w formie zmian nietypowych – bez pojawienia się charakterystycznej tarczki. Może przypominać łupież bądź łuszczycę. Włosy w zaatakowanym obszarze zamierają – są łamliwe i kręcą się, bardzo łatwo dochodzi do ich wypadania i wyłysienia.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: