Piekący problem, czyli grzybica pochwy

grzybica pochwy

Statystyki potwierdzają, że z grzybicą pochwy przynajmniej raz w życiu miała do czynienia niemal każda kobieta.

Uciążliwa choroba

Choroba znana też jako kandydoza oraz drożdżyca pochwy. Znana jest z tego, że potrafi w wyjątkowy sposób uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, warto więc zastanowić się nad tym, co zrobić, aby związane z nią objawy nie były w stanie uprzykrzać nam życia.

Czy to grzybica pochwy?

Rozpoznanie grzybicy pochwy nie jest trudne, mamy bowiem do czynienia z bardzo nieprzyjemnym bólem pojawiającym się w okolicach intymnych oraz z nadmiernym zaczerwieniem tych miejsc, które są objęte chorobą. Dość częstym zjawiskiem są też grudkowate upławy i mało przyjemny zapach. Przypadłość ta charakteryzuje się również nasileniem dolegliwości bólowych, gdy przebywa się w pozycji leżącej, a także podczas oddawania moczu.

Nie odkładaj wizyty u lekarza

grzybicaJuż po dostrzeżeniu pierwszych objawów grzybicy pochwy wskazane jest możliwie szybkie skonsultowanie się z ginekologiem, który wypisze nam receptę na zakup odpowiednich leków. Te ostatnie mają zarówno formę dopochwową, jak i doustną. Specjalista może również polecić specjalną maść przeznaczoną do pielęgnowania okolic intymnych. Bardzo ważne jest kontynuowanie kuracji nawet, gdy ustąpią objawy, które skłoniły nas do wizyty u lekarza nawet. Powinna ona trwać od siedmiu do czternastu dni kończąc się wizytą kontrolną u ginekologa, który ocenia, czy nie ma już zagrożenia.

Natalia Wieteska

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021