Jak się objawia grzybica penisa

grzybica penisa

W przeciwieństwie do grzybicy pochwy, grzybica penisa bardzo często przebiega bezobjawowo. Jeżeli nie jest leczona, zaczną towarzyszyć jej różne dolegliwości.

Przyczyny grzybicy penisa

Do głównych przyczyn grzybicy penisa należą zaniedbania w higienie osobistej, noszenie obcisłej i nieprzewiewnej odzieży i bielizny, częste wizyty na basenie, stres czy stosowanie antybiotyków oraz seks z zakażoną partnerką.

Objawy grzybicy penisa

Jej objawami są m.in.: zaczerwienienie członka, zaczerwienienie śluzówki żołędzie i napletka, biały nalot na członku, stulejka, uczucie swędzenia i pieczenia, ból pojawiający się podczas ejakulacji. Mogą jej towarzyszyć również czerwone plamki na powierzchni penisa oraz łuszczenie się skóry.

Leczenie grzybicy penisa

Gdy pojawi się któryś z wymienionych objawów, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Przepisze on specjalne maści przeciwgrzybicze oraz leki do stosowania doustnego. Ponieważ nieleczona grzybica może prowadzić do niepłodności oraz przerostu gruczołu prostaty, nie można zwlekać z rozpoczęciem leczenia. Na czas jego trwania należy zrezygnować z seksu, czasami konieczne jest również jednoczesne leczenie partnerki. Warto pamiętać, że nawracające zakażenia grzybicze u kobiety mogą być spowodowane utajoną formą grzybicy u mężczyzny. Dlatego też leczenie obojga partnerów jest najbardziej efektywne.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2020