Jak się objawia grzybica penisa

grzybica penisa

W przeciwieństwie do grzybicy pochwy, grzybica penisa bardzo często przebiega bezobjawowo. Jeżeli nie jest leczona, zaczną towarzyszyć jej różne dolegliwości.

Przyczyny grzybicy penisa

Do głównych przyczyn grzybicy penisa należą zaniedbania w higienie osobistej, noszenie obcisłej i nieprzewiewnej odzieży i bielizny, częste wizyty na basenie, stres czy stosowanie antybiotyków oraz seks z zakażoną partnerką.

Objawy grzybicy penisa

Jej objawami są m.in.: zaczerwienienie członka, zaczerwienienie śluzówki żołędzie i napletka, biały nalot na członku, stulejka, uczucie swędzenia i pieczenia, ból pojawiający się podczas ejakulacji. Mogą jej towarzyszyć również czerwone plamki na powierzchni penisa oraz łuszczenie się skóry.

Leczenie grzybicy penisa

Gdy pojawi się któryś z wymienionych objawów, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Przepisze on specjalne maści przeciwgrzybicze oraz leki do stosowania doustnego. Ponieważ nieleczona grzybica może prowadzić do niepłodności oraz przerostu gruczołu prostaty, nie można zwlekać z rozpoczęciem leczenia. Na czas jego trwania należy zrezygnować z seksu, czasami konieczne jest również jednoczesne leczenie partnerki. Warto pamiętać, że nawracające zakażenia grzybicze u kobiety mogą być spowodowane utajoną formą grzybicy u mężczyzny. Dlatego też leczenie obojga partnerów jest najbardziej efektywne.

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Obecnie kierowcy mogą spotkać się w samochodach z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa. Mimo ogromnyc ...

Tak naprawdę społeczeństwo w naszym kraju jest silnie starzejące się. Struktura demograficzna ułożon ...

Stopy, to właśnie na nic opieramy nasze ciało. To stopy niosą nas przez życie, a my często traktujem ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • Leczenie grzybicy pochwy
  • grzybica penisa
  • naturalny lek na chrypkę