Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

grzybica paznokci

Grzybica to bardzo zaraźliwa choroba, którą niesamowicie trudno wyleczyć. Dermatofity mogą zaatakować właściwie każdą partię ciała. Dodatkowo, bardzo łatwo się przenoszą a pozbycie się ich kosztuje pacjenta kilkutygodniową terapię lekami i możliwość nawrotów.

Jedną z najpopularniejszych odmian grzybicy jest ta, która atakuje paznokcie. Można ją nabyć dosłownie wszędzie, a przede wszystkim na basenie, pożyczając obuwie, ubierając nieodpowiednie skarpety.

Objawy grzybicy

Bardzo łatwo ją rozpoznać. Zmiany na paznokciach widać właściwie od razu. Najpierw zaczynają delikatnie zmieniać kolor, stają się grubsze, a po czasie pod paznokciem pojawia się warstwa grzybów, która powoduje jego stopniowe odpadanie. Dodatkowo, pojawia się nieprzyjemny zapach, którego nie sposób się pozbyć, nawet zachowując szczególną higienę.

Ponadto, grzybice paznokcia należy jak najszybciej zacząć leczyć. Nieleczona będzie przenosić się na innych domowników, może doprowadzić do utraty paznokcia, a także zaatakować, np. skórę między palcami.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021