Grzybice paznokci – czynniki ryzyka

Grzybice paznokci – czynniki ryzyka

Na stopy należy uważać, bo bardzo łatwo przy nich o nieprzyjemną dolegliwość, ciężką w leczeniu.

Grzybica paznokci to choroba, którą trudno wyleczyć i lubi powracać. Bardzo łatwo się nią zarazić. Atakuje paznokcie, które najpierw stają się osłabione, matowe, następnie zmieniają kolor. W tym czasie pod płytką paznokcia rozwijają się grzyby. Powoduje to nieprzyjemny zapach, a w konsekwencji może prowadzić nawet do utraty paznokcia.

Dlatego tak ważne jest, aby uważać na swoje stopy. Jako, ze grzybica jest chorobą zaraźliwą, należy unikać noszenia czyjegoś obuwia, a także pożyczania innym osobom swojego. Może to szybko doprowadzić do zakażenia. Obuwie, zwłaszcza nieprzepuszczające powietrza, jest również idealnym miejscem dla rozwoju grzyba – ciepłym i często przez pot wilgotnym. Warto zatem zadbać o to, aby podczas dłuższych wypraw mieć na sobie odpowiednie obuwie i skarpetki.

Klapki ba basenie

Ponadto, drugim ukochanym miejscem rozwoju dla grzybów, jest basen. Wilgotne środowisko sprzyja ich rozpr4zestrzenianiu się. Należy zatem pamiętać o tym, aby po publicznych kąpieliskach zawsze chodzić w swoich klapkach. Nie zdejmować ich nawet pod prysznicem. Warto o tym pamiętać, gdyż może się zdarzyć, ze wizyta na basenie sprawi nieprzyjemną niespodziankę.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021