Czy uszkodzenia mechaniczne sprzyjają grzybicy paznokci?

Czy uszkodzenia mechaniczne sprzyjają grzybicy paznokci?

Nieleczona grzybica stóp, brak klapek na basenie, nieprzewiewne obuwie to tylko niektóre czynniki, sprzyjające powstawaniu grzybicy paznokcia.

Grzybica paznokci to choroba niesamowicie zaraźliwa, którą można przynieść do domu z basenu, kąpieliska, ale i nosząc czyjeś obuwie. Brak odpowiedniej, przewiewnej pary butów może skutkować rozwojem grzybów. Dodatkowo, należy bardzo uważać na wszelkie uszkodzenia paznokci i rany, gdyż one też mogą stać się świetną pożywką dla choroby.

Koniecznie uważaj z obcinaczką!

Okazuje się, że nie tylko brak odpowiedniego obuwia w danej sytuacji może skutkować grzybicą. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne mogą prowadzić do zakażenia. Należy zatem uważać przy, np. obcinaniu paznokci. Obcięcie ich za krótko może sprzyjać powstawaniu grzybów. Wszelkie urazy, uderzenia, skutkujące wyłamaniem się paznokcia, jego utratą może skończyć się długotrwałym leczeniem.

Lekkie, ale i w odpowiednim rozmiarze

Przewiewne obuwie jest bardzo ważne, warto zadbać też o to, żeby nie było zbyt ciasne. Za małe buty mają niekorzystny wpływ nie tylko na całą stopę, ale i płytkę paznokcia, która może ulec uszkodzeniom. Dlatego, przy każdej wizycie w sklepie obuwniczym należy nie tylko zakładać jednorazowe skarpetki przy mierzeniu butów, ale i dokładnie sprawdzić, czy but nie jest zbyt ciasny.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021