Potnicowa grzybica stóp

Potnicowa grzybica stóp

Grzybica stóp dzieli się na kilka odmian, jedną z nich jest grzybica potnicowa stóp. Grzybica w formie potnicowej nawraca najczęściej, jest trudna do wyleczenia i daje bardzo nieprzyjemne objawy. Są to przede wszystkim bolesne pęcherze na stopach – zwłaszcza między palcami, które przypominają nieco zwykłe pęcherze, które są spowodowane noszeniem źle dobranego obuwia, ale nie goją się. Choroba jest związana także z innymi, bolesnymi problemami ze stopami.

Będą to wypryski, czyli drobne krostki, które się sączą. Na zmianach łuszczycowych namnażają się bakterie, co oznacza, że dochodzi do wtórnego zakażenia. Ten rodzaj łuszczycy stóp jest szczególnie groźny dla osób, które mają problem z cukrzycą, gdyż zaburzona jest wtedy odporność, a w stopach nie ma prawidłowego krążenia. Choroba u wielu osób ma charakter nawracających zmian, przez co trudno się pozbyć dolegliwości. Potnicowa postać grzybicy stóp może być mylona z wieloma innymi chorobami. Będą to między innymi łuszczyca krostkowa i wyprysk kontaktowy.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: