Polecane preparaty zapobiegające grzybicy

Polecane preparaty zapobiegające grzybicy

Grzybica jest chorobą, w przypadku której ryzyko nawrotu jest bardzo wysokie. Wystarczy jedna wizyta na basenie lub minimalne zaniedbanie higieny osobistej by przez długi czas borykać się z nawracającymi stanami bakteryjnymi. Co zatem zrobić by skutecznie zapobiegać tej chorobie?


Niezależnie od tego, czy w przeszłości już borykałeś się z problemem grzybicy paznokci czy też jeszcze nie – w obu przypadkach profilaktyka przebiega w ten sama sposób. W dodatku okazuje się bardzo przyjemna – zwłaszcza dla pań.

Dezodoranty do stóp i obuwia

Przyczyną grzybicy paznokci u stóp bardzo często jest nadpotliwość. Ta wynika z kolei z niewłaściwego obuwia jakie nosimy na co dzień. Czasami jednak nie mamy możliwości by regularnie wietrzyć i prać nasze buty. Dlatego stworzono specjalne dezodoranty antybakteryjne zarówno do stóp jak i do wnętrza obuwia. Dzięki temu drobnoustroje nie namnażają się tak szybko, ponieważ zmniejszone wydzielanie potu po zastosowaniu takiego preparatu sprawia, iż nasza stopa przestaje być tak wielką pożywką dla bakterii

Kremy oraz maści

W pielęgnacji stóp oraz dłoni bardzo często wykorzystywany jest peeling. Złuszcza on martwy naskórek, dzięki czemu skóra może oddychać. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele o działaniu antybakteryjnym, które przyczynią się do zapobiegania infekcjom grzybiczym.

Po zastosowaniu takiego peelingu warto sięgnąć po również antybakteryjny krem lub maść. Wybierajmy jednak te, które poleci nam farmaceuta w aptece. Są one bowiem o wiele bardziej skuteczne.

Lakiery do paznokci oraz odżywki

Również producenci lakierów do paznokci mają w swojej ofercie takie produkty, które zawierają składniki grzybobójcze. Specjalne serie tych preparatów znajdziemy w aptekach. Aplikacja jest dziecinnie prosta i polega na nałożeniu bezbarwnego żelu na powierzchnię paznokcia oraz pozostawieniu go do całkowitego wyschnięcia.

Lakiery takie posiadają jeszcze jedną ogromną zaletę – tworzą na paznokciu pancerz ochronny, który chroni je przed uszkodzeniami oraz rozwarstwianiem się.

Sama przyjemność

Taka pielęgnacja stóp i dłoni jest jednocześnie ogromną przyjemnością. Nie dość, że posiadamy zadbane paznokcie, które nota bene są naszą najlepszą wizytówką to jeszcze chronimy je przed nawrotami grzybicy.

Na rynku istnieje preparatów o różnym stężeniu. Wybierzmy taki, który najbardziej nam odpowiada – najlepiej po odpowiedniej konsultacji u specjalisty.

Natalia Herzog

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: