Jak wrócić z urlopu bez uciążliwych objawów grzybicy stóp?

Jak wrócić z urlopu bez uciążliwych objawów grzybicy stóp?

Grzybica stóp bardzo łatwo się zarazić, a tym bardziej sprzyja temu ciepłe i wilgotne środowisko.

Latem chętnie korzysta się z basenów, publicznych kąpielisk. Wyjazdy wiążą się z nocowaniem w hotelach. Wakacje kojarzą się z chodzeniem boso po plaży, wędrówkami górskimi. To również świetne warunki i okazja dla rozwoju grzybów.

Grzybica stóp i paznokci objawia się często nieprzyjemnym świądem oraz zaczerwienieniem, zwłaszcza na obszarach między palcami. Towarzyszy jej też nieprzyjemny, niemożliwy do pozbycia się, pomimo starannej higieny, zapach.

Plaża, basen, woda

Grzybicą stóp bardzo łatwo się zarazić, tym bardziej latem, kiedy chętniej ściąga się obuwie. Poza tym, jest to sprzyjająca pogoda do rozwoju grzybów – ciepło, a w pobliżu wody, basenów – wilgotno. Dlatego nie należy zapominać o każdorazowym zabieraniu ze sobą swoich klapek. Basen czy kąpieliska wodne to miejsca, gdzie najłatwiej o załapanie infekcji https://www.aptekaolmed.pl/kategoria/swierzb-i-grzybica,1320.html

Pobyt w górach

Niektórzy wolą jednak długie wędrówki zamiast wylegiwania się nad basenem – słusznie, aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, jednak zwłaszcza latem, warto zadbać o odpowiednie obuwie. Stopa, która przebywa długi czas w bucie, dodatkowo w skarpecie ze sztucznych materiałów, poci się. Jest to idealne środowisko do rozwoju grzybów. Dlatego nawet podczas wędrówek górskich należy zadbać o odpowiednie buty i skarpety.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: