Grzybica jest schorzeniem przewlekłym. Oznacza to, że proces jej leczenia jest długotrwały, wymaga systematycznego oraz kompleksowego działania. Stawką w „grze” jest jednak nie tylko uwolnienie od uciążliwego zakażenia, ale też poprawa samopoczucia oraz ogólnej wydolności organizmu. Jak to możliwe?

Stosowana podczas leczenia grzybicy kuracja oczyszczająca pozwala na zmodyfikowanie sposobu odżywiania na zdrowszy oraz mniej kaloryczny. Konieczne jest bowiem przede wszystkim zrezygnowanie ze spożywania produktów przetworzonych, zawierających dużo cukrów prostych (jak słodycze, napoje gazowane). Stanowią one doskonałą pożywkę dla grzybów w organizmie. Z diety wyeliminować trzeba również: konserwy, pieczywo z białej mąki, alkohol, wszelką żywności napoje zawierające drożdże, fermentujący lub słodzony nabiał. Warto natomiast zwiększyć ilość błonnika w jadłospisie (w warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych). Błonnik ma właściwości oczyszczające, usprawnia pracę jelit i całego układu trawiennego.

Z nabiału zaleca się natomiast spożywanie mleka koziego oraz owczego (niemniej dobrze jest je przed wypiciem rozcieńczyć). Jeśli chodzi o napoje, to kuracji oczyszczającej przysłużą się z pewnością: herbata zielona i ziołowe napary, niskozmineralizowana woda, świeżo wyciskane soki warzywne oraz z kwaśnych owoców. Bardzo ważne jest uważne przestrzeganie zasad diety. W przeciwnym razie cała kuracja nie przyniesie efektów, a grzybica jeszcze się rozprzestrzeni. Odpowiedniej diecie, spożywaniu dużej ilości płynów (by ułatwić organizmowi wydalenie toksyn), powinno towarzyszyć również wzmacnianie układu immunologicznego. Można usprawnić jego działanie przy pomocy probiotyków a także suplementów diety zawierających bakterie Lactobacilus acidophilus. Warto zdecydować się również na przyjmowanie suplementów witaminowych. Po zakończeniu kuracji wskazana jest profilaktyka oraz dalsze (wtedy już okazjonalne) przyjmowanie suplementów.

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: