Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Jak rozpoznać grzybicę paznokci?

Grzybica to bardzo zaraźliwa choroba, którą niesamowicie trudno wyleczyć. Dermatofity mogą zaatakować właściwie każdą partię ciała. Dodatkowo, bardzo łatwo się przenoszą a pozbycie się ich kosztuje pacjenta kilkutygodniową terapię lekami i możliwość nawrotów.

Jedną z najpopularniejszych odmian grzybicy jest ta, która atakuje paznokcie. Można ją nabyć dosłownie wszędzie, a przede wszystkim na basenie, pożyczając obuwie, ubierając nieodpowiednie skarpety.

Objawy grzybicy

Bardzo łatwo ją rozpoznać. Zmiany na paznokciach widać właściwie od razu. Najpierw zaczynają delikatnie zmieniać kolor, stają się grubsze, a po czasie pod paznokciem pojawia się warstwa grzybów, która powoduje jego stopniowe odpadanie. Dodatkowo, pojawia się nieprzyjemny zapach, którego nie sposób się pozbyć, nawet zachowując szczególną higienę.

Ponadto, grzybice paznokcia należy jak najszybciej zacząć leczyć. Nieleczona będzie przenosić się na innych domowników, może doprowadzić do utraty paznokcia, a także zaatakować, np. skórę między palcami.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: