Dermatomikozy – metody leczenia

Dermatomikozy – metody leczenia

Choroby grzybicze skóry są bardzo zaraźliwe. Ciężko się ich pozbyć i lubią powracać.

Dermatomikozy to choroby zakaźne, atakujące skórę, paznokcie. Czynnikami, które wywołują zakażenie są grzyby chorobotwórcze. Choroby dzielą się na cztery rodzaje, w zależności od tego jak bardzo zaatakowana jest skóra i jakie grzyby są za to odpowiedzialne: łupież pstry, naskórkowe, dermatomikozy włosów, naskórka i paznokci oraz tzw. drożdżyce.

Diagnoza

Leczenie może być różne, w zależności od rodzaju grzybów, które zaatakowały skórę. W większości przypadków stosuje się terapia miejscową, z użyciem maści grzybobójczych. Można też stosować terapię środkami farmakologicznymi, jak antybiotyki. Popularne jest też łączenie obu tych sposobów.

Objawy

Grzybicze choroby skórne wiążą się z nieładnymi zmianami na skórze. Niektóre z nich mogą się łuszczyć, inne są czerwone i wypukłe. Zmianom tym często towarzyszy swędzenie, dyskomfort. Mogą pojawiać się wszędzie, na skórze twarzy, na ciele, w pachwinach, między palcami. Choroba może być przenoszona różnymi drogami – przez ludzi, zwierzęta, a nawet rzeczy codziennego użytku. Ważna jest odpowiednio szybka interwencja, co zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby i rozwijaniu jej objawów.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: