Grzybica skóry owłosionej to przede wszystkim łupież. Ma on o wiele poważniejsze skutki niż tylko problem estetyczny, gdyż może doprowadzić do wyłysienia oraz do przeniesienia się grzybicy na inne części ciała. W przypadku zachorowania na grzybicę skóry głowy objawy są łatwe do rozpoznania. Chory może cierpieć na łojotok, skóra głowy przybiera kolor czerwony i jest tłusta. Prowadzi to do powstania trudnego do pozbycia się łupieżu, w formie żółtych, tłustych łusek.
Powoduje on utratę włosów oraz przenosi się na inne części ciała. Grzybica skóry owłosionej łatwo przenosi się na plecy oraz klatkę piersiową. Aby wyleczyć się z tej dolegliwości, należy zastosować szampony o działaniu grzybobójczym, oraz preparaty zmniejszające łojotok. Ważne jest też nawilżanie włosów i skóry głowy, za pomocą preparatów, które zawierają takie składniki jak mocznik oraz kwas salicylowy. Nie należy drapać zmian na głowie, gdyż prowadzi to do ich rozprzestrzeniania i do wprowadzenia grzybów do naczyń krwionośnych.
*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.