Walka z grzybicą pochwy

walka z grzybicą pochwy

Wiosna sprzyja ruchowi, aktywności fizycznej ogółem i otwieraniu się na świat, ale jest to też okres, w którym nasz układ odpornościowy jest wyraźnie osłabiony ze względu na zmiany warunków atmosferycznych.

Podnosi to ryzyko zarażenia się wieloma poważnymi chorobami, wśród których niezmiennie jest grzybica pochwy. Patogeny ją przenoszące, drożdżaki grzybów, znakomicie czują się na różnych wilgotnych powierzchniach, między innymi na ręcznikach czy gąbkach. WHO zaczęła podnosić alarm, ponieważ liczba zachorowań na całym świecie wyraźnie rośnie.

Nowoczesny lek

Na szczęście istnieje dość proste rozwiązanie problemu grzybicy pochwy. Jest nim Ganyzol, czyli nowoczesny lek polecany w znakomitej większości przypadków zachorowań na tę dolegliwość. Jego zastosowanie jest bardzo proste, ponieważ do pochwy specjalnym aplikatorem podaje się 5g kremu posiadającego 2% substancji aktywnej, która następnie jest uwalniana przez 4 dni do błony śluzowej skutecznie niszcząc grzyby. Substancją czynną jest tutaj butokonazol.

Preparat do stosowania miejscowego

Inną opcją jest preparat Candida, który radzi sobie z grzybami z rodzaju Trichophyton, Microsporum i Epidermophyton. Głównym wskazaniem dla stosowania tego „oleju w wodzie”, jak określa się ten rodzaj preparatu o znakomitych właściwościach adhezyjnych, jest potwierdzone zakażenie Candida albicans rozwijające się na sromie lub wewnątrz pochwy. Jest to typowy preparat stosowany miejscowo. Gynazol z kolei wykorzystuje się tylko dopochwowo i jego jedna aplikacja to jedna cała kuracja. Dużą zaletą obu preparatów jest to, że żaden z nich nie powoduje brudzenia bielizny i nie ma też interakcji z innymi lekami, więc są to preparaty w pełni bezpieczne.

Powszechność grzybicy pochwy

grzybica pochwySama grzybica pochwy to schorzenie bardzo powszechne. 3 na 4 kobiety w swoim życiu przejdą zakażenie grzybicze przynajmniej raz w życiu. W praktyce jest to nadmierny rozrost grzybów Candida albicans znajdujących się normalnie w naszym organizmie, ale czasami wymykających się spod kontroli. Typowymi objawami takiego stanu rzeczy są świąd w okolicach intymnych i zaczerwienienie. Pojawiają się również nieprzyjemnie pachnące upławy oraz może występować bolesność w oddawaniu moczu.

Natalia Wieteska

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Obecnie kierowcy mogą spotkać się w samochodach z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa. Mimo ogromnyc ...

Tak naprawdę społeczeństwo w naszym kraju jest silnie starzejące się. Struktura demograficzna ułożon ...

Stopy, to właśnie na nic opieramy nasze ciało. To stopy niosą nas przez życie, a my często traktujem ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • Objawy grzybicy pochwy
  • krem do rąk
  • Grzybice paznokci – czynniki ryzyka
  • Grzybica stóp
  • Jak wyglądają chore paznokcie