Jak wrócić z urlopu bez uciążliwych objawów grzybicy stóp?

Grzybica stóp bardzo łatwo się zarazić, a tym bardziej sprzyja temu ciepłe i wilgotne środowisko.

Latem chętnie korzysta się z basenów, publicznych kąpielisk. Wyjazdy wiążą się z nocowaniem w hotelach. Wakacje kojarzą się z chodzeniem boso po plaży, wędrówkami górskimi. To również świetne warunki i okazja dla rozwoju grzybów.

Grzybica stóp i paznokci objawia się często nieprzyjemnym świądem oraz zaczerwienieniem, zwłaszcza na obszarach między palcami. Towarzyszy jej też nieprzyjemny, niemożliwy do pozbycia się, pomimo starannej higieny, zapach.

Plaża, basen, woda

Grzybicą stóp bardzo łatwo się zarazić, tym bardziej latem, kiedy chętniej ściąga się obuwie. Poza tym, jest to sprzyjająca pogoda do rozwoju grzybów – ciepło, a w pobliżu wody, basenów – wilgotno. Dlatego nie należy zapominać o każdorazowym zabieraniu ze sobą swoich klapek. Basen czy kąpieliska wodne to miejsca, gdzie najłatwiej o załapanie infekcji.

Pobyt w górach

Niektórzy wolą jednak długie wędrówki zamiast wylegiwania się nad basenem – słusznie, aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, jednak zwłaszcza latem, warto zadbać o odpowiednie obuwie. Stopa, która przebywa długi czas w bucie, dodatkowo w skarpecie ze sztucznych materiałów, poci się. Jest to idealne środowisko do rozwoju grzybów. Dlatego nawet podczas wędrówek górskich należy zadbać o odpowiednie buty i skarpety.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021