Jak uchronić się przed grzybicą, mieszkając w akademiku?

grzybica profilaktyka

Studia stanowią źródło niezapomnianych przeżyć. Jako absolwenci chętnie powracamy myślami do spotkań w akademiku. Domy studenckie mają wiele zalety. Niestety, korzystając ze wspólnych pryszniców, można zachorować na grzybicę.

Decydując się na zakwaterowanie w akademiku, obniżamy koszty utrzymania. Domy studenckie pełnią również funkcję integracyjną. Osoby, które wprowadzają się do akademika, szybko zawierają znajomości. Przygotowując się do egzaminu, zawsze można poprosić o pomoc starszych kolegów, którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Wady akademików

Niestety, życie w akademiku nie jest pozbawione wad. W sytuacji, gdy kilka osób korzysta z niewielkiej powierzchni, pojawiają się konflikty. Większość z nich można rozwiązać, wypracowując kompromis. W związku z tym, iż w domach studenckiego z jednego prysznica korzysta kilkanaście osób, warto zwrócić uwagę na aspekt sanitarny.

Klapki pod prysznic

Przed przeprowadzką do akademika warto zaopatrzyć się w tanie, gumowe klapki. To nietypowe obuwie okaże się przydatne, gdy postanowimy się odświeżyć. Nie należy chodzić boso po powierzchni, z której korzysta wiele przypadkowych osób. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy któraś z nich nie boryka się z infekcją grzybiczą.

Osobiste przybory kosmetyczne

Umiejętność dzielenia się odgrywa niezwykle istotną rolę w dorosłym życiu. Nie ma nic złego we wspólnym użytkowaniu szamponu czy kremu w opakowaniu typu air-less. Problem pojawia się wówczas, gdy używamy tych samych ręczników i przyborów kosmetycznych. Tego typu przedmioty mogą okazać się źródłem mikroorganizmów chorobotwórczych.

W związku z tym, iż leczenie grzybicy bywa długotrwałe i skomplikowane, warto dołożyć wszelkich starań, aby nie dopuścić do infekcji. Stosując się do kilku prostych zaleceń, można uniknąć wielu nieprzyjemności.

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Znana w słownictwie osób uprawiających sporty siłowe, rzeźbiących swoje ciało pompa mięśniowa budzi ...

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Obecnie kierowcy mogą spotkać się w samochodach z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa. Mimo ogromnyc ...

Tak naprawdę społeczeństwo w naszym kraju jest silnie starzejące się. Struktura demograficzna ułożon ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • maści przeciwgrzybicze
  • Grzybica skóry nieowłosionej
  • grzybica penisa profilaktyka
  • grzybica zatok przynosowych