Jak można się zarazić grzybicą penisa?

Jak można się zarazić grzybicą penisa?

Grzybica penisa najczęściej wywoływana jest przez drożdżaki typu Candida albicans. Najczęściej mężczyźni zarażają się od zakażonej nimi partnerki. Istotne dlatego jest, aby leczenie przeprowadzać jednocześnie u obojga partnerów. Chociaż do zarażenia grzybami Candida albicans najczęściej dochodzi drogą płciową, nie jest ona jedyną formą przenoszenia tych drobnoustrojów.

Drożdżakami można zarazić się również poprzez kontakt z nimi w toaletach publicznych oraz na basenach. Powiązanym aspektem jest tu zbyt niski stopień higieny osobistej – po korzystaniu z basenu należy zawsze dokładnie umyć prącie. Należy unikać siadania na publicznych toaletach oraz dotykania w nich klamek.

Niewielu panów pamięta o tym, że miejscem w którym szczególnie łatwo zarazić się grzybicą jest sauna. Wysoka temperatura sprzyja rozwojowi grzybów, a z sauny korzysta w ciągu dnia wiele osób, z których część może być zarażona drożdżycą. Dlatego też należy bezwzględnie zawsze siadać na ręczniku, a nie bezpośrednio na podestach w saunie.

Czynnikami sprzyjającymi zakażeniu grzybami Candida albicans jest również przebyta antybiotykoterapia, stosowanie sterydów, przewlekły stres czy choroby obniżające odporność. Panowie powinni również zrezygnować z noszenia obcisłej bielizny oraz spodni i wybierać te zdecydowanie luźniejsze.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2020