Jak długo leczy się grzybicę?

Terapia grzybicy na ogół nie należy do łatwych. To proces wymagający wiele czasu, cierpliwości oraz systematyczności, zarówno w zażywaniu preparatów farmakologicznych, jak i w przestrzeganiu innych zaleceń lekarza. W większości leczenie grzybicy wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w stylu życia, a w szczególności – z wdrożeniem w życie specjalnej diety.

To, jak długo będzie trwała terapia grzybicy zależy od stopnia zaawansowania infekcji, oraz od tego, jakie części ciała są nią dotknięte. Na przykład eliminacja zakażeń grzybiczych z jamy ustnej dziecka, tzw. pleśniawek trwa stosunkowo krótko, bo od 7 – 10 dni. Wzmożoną ostrożność należy jednak zachować znacznie dłużej. Z kolei leczenie grzybicy stóp i paznokci u osoby dorosłej może obejmować nawet 6 – 10 tygodniową terapię – wszystko zależy od czynników towarzyszących. Z kolei leczenie grzybicy narządów płciowych trwa na ogół dość długo, od 1 – 2 miesięcy.

Często też zdarzają się nawroty. W czasie kuracji konieczne jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej. Oprócz tego należy pamiętać, że wyeliminowanie objawów takich jak świąd czy pieczenie nie oznacza jeszcze całkowitego zwalczenia infekcji grzybiczej. Szczególnie trzeba uważać na dietę, aby zbyt szybko nie włączać do niej na powrót cukrów, stanowią one bowiem pożywkę dla grzybów. Powrót do niewłaściwej diety zaraz po zakończeniu kuracji może spowodować nawrót choroby.

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Mężczyźni żyją krócej od kobiet. Średnio jest to 6-8 lat na korzyść pań. Dlaczego mężczyźni umierają ...

Korzeń życia – tak nazywany jest żeń-szeń syberyjski na przestrzeni lat. Jego nazwa wynika z niezwyk ...

Znana w słownictwie osób uprawiających sporty siłowe, rzeźbiących swoje ciało pompa mięśniowa budzi ...

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • para
  • listerine płyn do płukania ust
  • Grzybica skóry