Jak długo leczy się grzybicę?

Terapia grzybicy na ogół nie należy do łatwych. To proces wymagający wiele czasu, cierpliwości oraz systematyczności, zarówno w zażywaniu preparatów farmakologicznych, jak i w przestrzeganiu innych zaleceń lekarza. W większości leczenie grzybicy wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w stylu życia, a w szczególności – z wdrożeniem w życie specjalnej diety.

To, jak długo będzie trwała terapia grzybicy zależy od stopnia zaawansowania infekcji, oraz od tego, jakie części ciała są nią dotknięte. Na przykład eliminacja zakażeń grzybiczych z jamy ustnej dziecka, tzw. pleśniawek trwa stosunkowo krótko, bo od 7 – 10 dni. Wzmożoną ostrożność należy jednak zachować znacznie dłużej. Z kolei leczenie grzybicy stóp i paznokci u osoby dorosłej może obejmować nawet 6 – 10 tygodniową terapię – wszystko zależy od czynników towarzyszących. Z kolei leczenie grzybicy narządów płciowych trwa na ogół dość długo, od 1 – 2 miesięcy.

Często też zdarzają się nawroty. W czasie kuracji konieczne jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej. Oprócz tego należy pamiętać, że wyeliminowanie objawów takich jak świąd czy pieczenie nie oznacza jeszcze całkowitego zwalczenia infekcji grzybiczej. Szczególnie trzeba uważać na dietę, aby zbyt szybko nie włączać do niej na powrót cukrów, stanowią one bowiem pożywkę dla grzybów. Powrót do niewłaściwej diety zaraz po zakończeniu kuracji może spowodować nawrót choroby.

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Obecnie kierowcy mogą spotkać się w samochodach z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa. Mimo ogromnyc ...

Tak naprawdę społeczeństwo w naszym kraju jest silnie starzejące się. Struktura demograficzna ułożon ...

Stopy, to właśnie na nic opieramy nasze ciało. To stopy niosą nas przez życie, a my często traktujem ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • Le Petit Marseillais żele pod prysznic
  • Jak można się zarazić grzybicą penisa?
  • Grzybice płuc
  • Potnicowa grzybica stóp
  • grzybica penisa profilaktyka