Czy grzybica powraca?

Niestety – odpowiedź na to pytanie w wielu wypadkach jest twierdząca. Leczenie grzybicy nie należy bowiem do zadań prostych. Wymaga ono wiele czasu oraz systematyczności. Stosowanie odpowiedniej diety, bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, a także stymulowanie pracy układu odpornościowego muszą mieć skrupulatny charakter. 

Porada lekarska

Same wspomaganie się środkami farmakologicznymi nie wystarczy. Często konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza, który może pomóc w znalezieniu optymalnej terapii. W większości wiąże się ona z wprowadzeniem zmian w sposobie odżywiania, stylu życia. Z diety należy wyeliminować produkty zawierające konserwanty, cukry proste, drożdże, inne grzyby, pleśnie (a więc na liście zakazanych produktów znajdziemy m.in. słodycze, napoje słodzone, piwo, sery pleśniowe, produkty wysokoprzetworzone).

 

Zalecana woda.

Zaleca się natomiast picie dużych ilości wody (niskozmineralizowanej), zielonej herbaty, naparów ziołowych, spożywanie dużej ilości świeżych owoców i warzyw, nabiału niesłodzonego (kwaśne mleko, kozi ser), ryb zawierających kwasy OMEGA-3, oraz produktów obfitujących w błonnik. Ten ostatni pomaga bowiem w oczyszczeniu organizmu oraz przywróceniu prawidłowej przemiany materii (która jest bardzo ważna jeśli chodzi o usprawnienie pracy układów zarówno trawiennego, jak i immunologicznego). Na ogół leczenie grzybicy ma różny okres trwania – wiele zależy od stopnia zaawansowania infekcji, oraz części ciała, której dotknęła choroba. Nie należy jednak bezpośrednio po kuracji powracać do „starych”, zgubnych nawyków. Wtedy bowiem powrót infekcji jest tylko kwestią czasu. Zwracanie większej uwagi na dietę, profilaktyczne stosowanie probiotyków i prebiotyków, a także wzmożone dbanie o higienę oraz unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych są wskazane zawsze

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2020