Soczewki multifokalne – zalety

Lensabl z Unsplash
Lensabl z Unsplash

Osoby borykające się z pewną dosyć uciążliwą przypadłością, czyli prezbiopią pojawiającą się zazwyczaj po 40. roku życia, bardzo często skarżą się na problemy z własnym wzrokiem. Starczowzroczność jest kolejnym etapem zmian, który stanowi następstwo przybywających każdemu lat. Zapobieżenie jej nie jest możliwe, istnieje jednak kilka sposobów korekcji tej dolegliwości. Najbardziej komfortowe i wygodne w codziennym stosowaniu są soczewki multifokalne.  Jest to rozwiązanie bogate w zalety i pożądane przez coraz szersze grono pacjentów. Wspomniane szkła kontaktowe to wieloogniskowe soczewki, które sprawdzają się idealnie zarówno do bliży, jak i do dali. Nie stanowią również problemu z prawidłowym dostrzeganiem obiektów zlokalizowanych na odległościach pośrednich.

Pomagają w dostosowaniu się oka do wskazanego dystansu, co z kolei przekłada się na wysoki komfort wykonywania każdej codziennej czynności. Zastosowanie innowacyjnej technologii powoduje, że oczy nie przemęczają się, bóle głowy powoli zaczynają ustępować, a osoba dotknięta prezbiopią nie mruga już tak często, jak to bywało jeszcze przed zastosowaniem tychże soczewek.

Soczewki multifokalne stanowią najlepszą alternatywę dla okularów, korzystają z nich bowiem również osoby aktywnie uprawiające sport. Co więcej, korygują omawiany defekt przy wadzie obejmującej zakres od -0,00 D do aż +6,00D. Takie szkła kontaktowe można nosić przez cały dzień lub okazyjnie, w zależności od własnych indywidualnych preferencji. Ich wyróżniającym się atutem jest ponadto zmniejszenie odczuwalnego dyskomfortu oczu, który często pojawia się u osób ze starczowzrocznością późnym popołudniem oraz wieczorami. Wbrew pozorom zakładanie soczewek kontaktowych wcale nie jest takie trudne. Wystarczy kilka dni, by nabrać wprawy i uczynić swoje oczy zdrowszymi.  Dla zachowania zasad higieny, a także dla wyeliminowania konieczności codziennej pielęgnacji soczewek, są one jednorazowe.

Każdego dnia zakłada się nową parę, nie zachodzi więc potrzeba ich czyszczenia oraz stosowania specjalnego pojemnika na ich przechowywanie. Zatem codziennie nowa para szkieł kontaktowych chroni oczy, również przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.  Nowoczesna technologia w zakresie soczewek multifokalnych gwarantuje skorygowanie niemalże w każdym stopniu starczowzroczności i zapewnia komfort, którego osobom z prezbiopią szczególnie brakuje podczas czytania. Ich codzienne stosowanie przynosi ulgę i powoduje, że dotychczasowe przeszkody w widzeniu przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal

 

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Grzybice.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Grzybice.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: