Masz grzybicę pochwy? Powiedz partnerowi

Masz grzybicę pochwy? Powiedz partnerowi

Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych infekcji intymnych, z jakimi borykają się kobiety. Poinformowanie partnera o problemie może być ważnym krokiem w leczeniu. Grzybica pochwy objawia się znacznym zaczerwienieniem i swędzeniem sromu. Można zaobserwować gęste, białe, serkowate upławy, często występujące w postaci grudek.

Jeśli występują podejrzenia podobnej infekcji, należy jak najszybciej udać się do ginekologa i poddać odpowiedniej kuracji. W przypadku zdiagnozowania grzybicy, partner powinien zostać jak najszybciej poinf

ormowany, jak i włączony do wspólnej kuracji. Infekcja może być przenoszona drogą płciową, dlatego leczenie nie miałoby sensu, gdyby partner był również zarażony. Grzybica u mężczyzn często występuje bezobjawowo, dlatego pomimo braku jakichkolwiek dolegliwości on również powinien przyjąć odpowiednie leki. Najlepiej wybrać się w tym celu do lekarza, jednak nawet kobieta podczas wizyty u ginekologa może poprosić o receptę dla partnera. Grzybica jest infekcją, która ma tendencje do nawrotów, dlatego odpowiednia profilaktyka i włączenie w kurację partnera jest najlepszym rozwiązaniem aby jej uniknąć.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Grzybice 2021