Czy szczotkowanie zębów wystarcza?

listerine płyn do płukania ust

Zdrowe, zadbane i ładne zęby to współczesna wizytówka nie jednego człowieka. Ponieważ kości te ułożone są tak, że problemy z nimi mogą mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ich kondycję. Leczenie zębów jest również drogie i w wielu przypadkach mało skutecznie, dlatego warto zastanowić się nad dodatkową ochroną zębów i zapobiegać ich urazom. Jednym z produktów, które warto posiadać w swojej łazience, są płyny Listerine: https://www.listerine.pl/products

Czy pasta i codzienne szczotkowanie wystarcza?

Choć jest to wiedza ogólnodostępna, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że samo szczotkowanie zębów to tak naprawdę tylko wstęp do odpowiedniej higieny jamy ustnej. Pół biedy, jeżeli dysponujemy szczoteczką elektryczną, ponieważ jest ona bardziej skuteczna niż tradycyjna, jednak nawet w takim wypadku powinniśmy zastosować dodatkowe działania, które pomogą utrzymać zęby w dobrym stanie na długie lata. Choć wydawałoby się, że takie drobiazgi jak nić dentystyczna czy płyn do płukania jamy ustnej to mało istotne dodatki, to jednak mają one ogromny wpływ na to, jak często będziemy musieli odwiedzać dentystę. Tego ostatniego oczywiście też nie warto unikać w nieskończoność – powinniśmy profilaktycznie odbywać jedną lub dwie wizyty w roku, podczas których specjalista sprawdzi, czy z naszymi zębami jest wszystko w porządku.

Płyn do płukania jamy ustnej – co nam to daje?

Choć szczoteczka i pasta do zębów powinny być naszym najlepszym przyjacielem, nie są one w stanie dotrzeć wszędzie. Zdrowe i prawidłowo wykształcone zęby ściśle przylegają do siebie, w związku z czym włos szczoteczki nie daje rady usunąć wszystkich zanieczyszczeń. Podobnie jest z drobinkami i drobnoustrojami na naszych policzkach i języku – mało kto ma w zwyczaju używać szczoteczki również na nich, a także nie wszystkie dostępne na rynku szczoteczki posiadają specjalny element przeznaczony to tego typu higieny. Z tego względu płukanie jamy ustnej jest bardzo istotne w codziennej higienie. Zapewnia nie tylko świeży oddech, ale przede wszystkim umożliwia pozbycie się bakterii i związków, które negatywnie wpływają na dziąsła bądź szkliwo zęba.

Obecnie płyny do płukania jamy ustnej są dostępne w każdej drogerii w ogromnej ilości wariantów, dzięki czemu możemy korzystać z różnych marek lub wybrać jedną ulubioną. Listerine ma do zaoferowania nie tylko dużą gamę smakowo-zapachową, dzięki czemu nie trzeba ograniczać się ciągle do jednego produktu. Dodatkowo możemy wybierać spośród kilku kategorii płynów, dedykowanych pod konkretne problemy z higieną jamy ustnej, jak nadwrażliwe szkliwo, nieświeży oddech czy ochrona przed próchnicą. Pod tym względem Listerine proponuje największy wybór płynów do płukania jamy ustnej na rynku.

Tekst sponsorowany

Podobne artykuły »

Zdrowy-Facet.pl »

Mężczyźni żyją krócej od kobiet. Średnio jest to 6-8 lat na korzyść pań. Dlaczego mężczyźni umierają ...

Korzeń życia – tak nazywany jest żeń-szeń syberyjski na przestrzeni lat. Jego nazwa wynika z niezwyk ...

Znana w słownictwie osób uprawiających sporty siłowe, rzeźbiących swoje ciało pompa mięśniowa budzi ...

Otyłość uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nieleczona może prowadzić ...

Pęcherz pojawiający się na stopie to na ogół bolesny i nieestetyczny bąbel, który stanowi przestrzeń ...

Polub nas na Facebooku! »

Sprawdź także »

  • Leczenie grzybicy pochwy
  • Czym jest kandydoza?
  • grzybica stóp powikłania
  • Grzybica stóp
  • Grzybica skóry nieowłosionej
  • grzybica zatok przynosowych
  • grzybica profilaktyka